Vaiko sveikatos pažymėjimo (027-1/a statistinės apskaitos forma) pildymo aktualijos ir problematika pristatyta gydytojams odontologams
2018-11-20

Š. m. lapkričio 9 d. Vilniuje vyko Odontologų rūmų organizuota profesinės kvalifikacijos tobulinimo privalomomis valandomis konferencija „4x2 – tai svarbu!”. Renginys buvo skirtas gydytojams odontologams, gydytojams endodontologams, gydytojams ortodontams, gydytojams odontologams ortopedams, gydytojams periodontologams, gydytojams vaikų odontologams, gydytojams burnos chirurgams, gydytojams burnos, veido ir žandikaulių chirurgams.

Kvalifikacijos tobulinimo  renginyje paskaitą apie Vaiko sveikatos pažymėjimo (027-1/a statistinės apskaitos forma) pildymo aktualijas ir problematiką skaitė Higienos instituto Registrų skyriaus Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos valdymo specialistė Ugnė Butkutė. Šios paskaitos tikslas – informuoti gydytojus odontologus apie pokyčius nuo 2018 m., susijusius su vaiko profilaktiniu dantų ir žandikaulių būklės patikrinimu, Vaiko sveikatos pažymėjimo (027-1/a statistinės apskaitos forma)  pildymo aktualijomis ir problematika.

Higienos instituto atstovė pranešimo metu pristatė, kad nuo š.m. birželio 1 d. vaiko profilaktinio sveikatos patikrinimo duomenys visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose tvarkomi tik elektroniniu būdu, nuo š.m. rugsėjo 1 d. nebeliko prievolės į ugdymo įstaigas pristatyti popierinį Vaiko sveikatos pažymėjimą. Ugnė Butkutė informavo, kad Vaiko sveikatos pažymėjimo duomenis pildant elektroniškai gydytojai turi nuoseklią, elektroninę vaiko sveikatos istoriją. Atsisakius popierinės statistinės apskaitos formos, elektroniniu būdu gaunami vaiko sveikatos duomenys yra tikslūs, kaupiami vieningoje E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje (toliau – ESPBI IS).

Pranešimo metu buvo pristatyta elektroninio Vaiko sveikatos pažymėjimo duomenų perdavimo struktūra, Vaikų sveikatos stebėsenos informacinė sistema ir joje kaupiamų statistinių duomenų prieigos bei duomenų panaudojimo galimybės. Elektroniškai užpildyti ir į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą iš ESPBI IS perduoti vaiko profilaktinio sveikatos patikrinimo duomenys suteikia gydytojui odontologui galimybę matyti vaikų dantų ir žandikaulių būklės situaciją šalyje – statistiniai duomenys yra viešai prieinami. Atkreiptas dėmesys, kad tik korektiškai Vaiko sveikatos pažymėjime gydytojo užpildytos rekomendacijos užtikrins tinkamą vaiko dalyvavimą ugdymo procese, bus matoma reali šalies vaikų sveikatos būklė.

Renginyje dalyvavo apie 250 gydytojų specialistų iš įvairių šalies regionų, todėl tikimasi, kad perduotos žinios, atsakyti klausimai apie Vaiko sveikatos pažymėjimo  (027-1/a statistinės apskaitos forma) pildymo aktualijas, problematiką, teisės aktų pokyčius, pakėlė gydytojų odontologų kvalifikaciją ir įgytos žinios bus taikomos odontologijos paslaugas teikiančiose įstaigose.

Už nuotraukas dėkojame nuotraukų autorei Daliai Baliutavičiūtei (Lietuvos Respublikos odontologų rūmai).

 

Daugiau informacijos Jums gali suteikti Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Registrų skyriaus Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos valdymo specialistė Ugnė Butkutė, tel. (8 5) 206 0977, el. paštu: ugne.butkute@hi.lt.